Кошик
663 відгуків

Гаррі Поттер і В'язень Азкабану. Джоан Роулінг

Гаррі Поттер і В'язень Азкабану. Джоан Роулінг

"Гаррі Поттер і В'язень Азкабану" ― третя з семи книг Джоан Кейтлін Роулінг про Гаррі Поттера, вийшла в грудні 1999 року. Третя книга не поступається оригінальністю двом попереднім, виграла премію Smarties, і затвердила талант письменниці і значимість всієї серії. «В'язень Азкабану» також виграв премію Whitbread Awards в номінації «дитяча книга року» в січні 2000 року.
Новини маггловского світу сповіщали про шаленому злочинця, який втік з в'язниці, Сіріусі Блека, але Гаррі не надає цьому особливого значення. У хлопчика назрівають інші, більш глобальні для нього неприємності: це були б звичайні дні в родині Дурслів для Гаррі, але тільки якщо б не одне маленьке "але": одним кривдником стало більше, адже на деякий час приїхала погостювати сестра дядька Вернона — Мардж. Перший час хлопчина з усіх сил терпів настирливу і грубу жінку. Вдавалося йому це досить непогано, але коли в останній день свого перебування у Дурслів опьяненная бренді Мардж зневажливо висловлюється про батьків Гаррі, хлопчик не витримує і нарешті дає їй відсіч, ненавмисно надувши її і відправивши літати над маленьким британським містечком Літтл-Уингингом. Гаррі поспіхом збирає всі свої речі і йде з дому. Помітивши в кущах велику чорну собаку, хлопчик падає, випадково викликавши автобус для чарівників "Нічний Лицар", який моментально з'явився на тому самому місці, де кілька секунд тому перебував сам хлопчик. Кондуктор автобуса повідомляє, що автобус доставляє потребують чарівників в лічені хвилини в будь-який куточок планенты. Гаррі, не довго думаючи, відправляється в Лондон, в невеликий бар з вітальні нагорі, "Дірявий казан". Під час поїздки Гаррі встигає дізнатися, що той самий Сіріус Блек — злий маг, поплічник Волан-де-Морта і єдиний чоловік, який скоїв втечу з Азкабану(наймогутнішою і найбільш охоронюваній чарівної в'язниці), куди був ув'язнений за вбивство. Автобус доставляє Гаррі до "Дірявого казана", де той зустрічає міністра магії, очікував хлопчика. Гаррі запитує про покарання, але міністр лише відмахується — "за роздмухування тіточок ми в Азкабан не садимо". Не маючи альтернативи, до кінця канікул хлопчик перебуває в "Дірявому казані", де в наслідок до нього приєднується Герміона і сімейство Візлі. В останню ніч свого перебування в "Дірявому казані" Гаррі випадково почув розмову Артура і Моллі Візлі про те, що Сиріуса Блеку потрібен Гаррі і він втік заради того, щоб вбити хлопчика. Вранці наступного дня Артур вирішує поговорити з Гаррі, і той зізнався, що все чув. Артур переконливо рекомендує Поттеру не шукати неприємностей. По пути в школу волшебства Гарри впервые встречается лицом к лицу с доселе неизвестным ему существом — дементором. Увидев дементора, мальчик чувствует, будто всё хорошее в жизни исчезло и теряет сознание, слыша крик молодой женщины, и по хорошему стечению обстоятельств, профессор(защиты от тёмных искусств) Люпин ехал в одном купе с детьми и прогнал существо при помощи магии. Чей голос слышал Гарри? Что за существа — дементоры? Кто этот загадочный профессор Люпин? На эти и многие другие вопросы ребятам предстоит искать ответы в течение учебного года. 
На думку багатьох читачів, найтепліша і по-своєму атмосферна частину хоча б тому, що Гаррі нарешті знаходить сім'ю, дорослої людини, який може допомогти йому, і дізнається правду, пройшовши через багато випробувань на шляху до неї. Не позбавлене твір і думок, які наштовхують читача на переосмислення життєвих пріоритетів зокрема і життя в цілому, дуже легко і доступно піднесені.

Ваш інтернет-магазин душевного читання "Кнігомір"

 

Інші статті