Кошик
698 відгуків

Вино з кульбаб. Рей Бредбері

Вино з кульбаб. Рей Бредбері

Книга "Вино з кульбаб"різко відрізняється від всіх інших творів Рея Бредбері. Письменник-фантаст, майстер піднести жахливі сцени так, щоб читач був збентежений, схвильований і в якійсь мірі наляканий, що як би відходило на другий план, віддаючи читачеві тільки саме важливе, складне і часом незбагненне розумом. Твори Бредбері наповнені мудрістю і зміст кожного розкривається як смак дорогого вина — поступово, а також при подачі до правильної закуски. Прочитавши лише кілька творів, читач може сміливо стверджувати: письменник знав як подати настільки складне і неможливе найкращим чином.
Дуглас і Том — хлопчики у віці дванадцяти і десяти років, які живуть в маленькому і нічим не примітному містечку Гринтауне. Дуглас прокидається рано вранці і розуміє, що це буде незвичайне літо і спостерігає за людьми, за містом, оправляющимся після міцного нічного сну. Ключовим моментом повісті є те, як брати допомагають своєму дідусеві в зборі кульбаб, за один мішок яких хлопчаки отримують десять центів. Дідусь зносить мішки в підвал під прес, після чого залишаючи їх блукати і розливає сонячний нектар по пляшках. "Розлиті і закупорені дні літа", — називає маленький Дуглас чудове вино з кульбаб, яке рятує взимку від хвороб всю його сім'ю. Будучи у віці досліджень, спостережень і побувавши в одній незвичайної ситуації (відправившись в ліс, Дуглас відчуває, що на нього насувається щось величезне й могутнє, тоді хлопчик "вперше відчув себе живим"), Дуглас купує собі блокнот в жовтій палітурці і вирішує поділити його на дві половини: "Обряди та звичаї" і "Відкриття і одкровення", де вони з братом старанно описують все, що з ними відбувається. Центральними фігурами, зрозуміло, є брати, але повість охоплює не тільки їх історії. Сюжетні лінії розгалужуються і знову зростаються воєдино, показуючи всю багатогранність і універсальність реальності (не без дрібки фантастики, що надає історій непередбачуваності і змушує працювати уяву на повну).
Побачена читачами вперше у 1957 році, книжка має успіх. Легка і по-хорошому дитяча історія, що оповідає про одному-єдиному літо з життя двох маленьких хлопчиків, братів. Багато в чому автобіографічна, тепла і яскрава повість, яку можна перечитувати безліч і безліч разів. Написана в дуже легкій формі, що дає можливість якомога точніше уявити образи персонажів, майстерно змальованих пейзажів, а також зрозуміти загальну картину того, що відбувається. Книга, которая сможет напомнить самым взрослым и сильным о переживаниях, сомнениях и грёзах двенадцатилетнего ребёнка, о волнении и наивности этого возраста, о его преимуществах перед взрослой жизнью. Как ни странно, но тема взрослого мира, взрослых переживаний тоже раскрыта в книге, ведь в городе без взрослых не обойтись. Писатель заставляет иначе взглянуть на счастье как таковое и на горе как на последствия попытки создать счастье искусственно, на ценность воспоминаний и на важность жить сегодняшним днём, на жизнь и на смерть... Напевно, найбільш освічений і серйозна людина просто не зможе не перейнятися симпатією до кожного персонажу, не зможе противитися їх літературної чарівності, а також не зможе не визнати глибини історії, яка прихована за кожним з них...

Ваш інтернет-магазин душевного читання "Кнігомір"

Інші статті