Кошик
663 відгуків

Робінзон Крузо. Даніель Дефо

Робінзон Крузо. Даніель Дефо

Роман Даніеля Дефо, який був вперше надано світу в 1719 році і є одним з найбільших надбань людства у галузі літератури. Історія, яка взяла свій початок, сюжет в цілому з реального життя. Під час життя Даніеля Дефо сталося одна цікава історія, що приголомшило весь тогочасний світ: Олександр Селькірк, шотландець за походженням, людина, який пробув на безлюдному острові внаслідок корабельної аварії чотири роки і чотири місяці. У долі молодої людини все склалося не так вже й сонячно: після чотирьох років самотності та ізоляції від зовнішнього світу юнак не зміг адаптуватися до навколишніх вдруге, дивом виживши і повернувшись в Англію. Саме Олександр Селькірк став прототипом відомого Робінзона Крузо з однойменного роману.

Історія однієї людини, юнака, який все своє життя був улюбленцем сім'ї і думав про те, що по суті не грало особливої ролі в його житті. Однієї такої нездійсненною мрією були подорожі по морю. У зв'язку з низкою трагічних смертей двох старших братів, Робінзон особливо охоронявся батьками від усіх напастей, труднощів долі, а також від небезпек світу цього. Батьки настійно рекомендували Робінзону розпрощатися з усіма своїми нездійсненними мріями про подорожі та пригоди по морю. Однак спроби урезонити прагнення молодої людини недовговічні: при першій же можливості юнак тікає в Лондон, звідки має намір вирушити в далеке плавання. Дана ідея не віщує нічого доброго, однак численні недобрі знаки не зупиняють Робінзона, який терпить поразку за поразкою. Зрештою Робінзон вирушає в плавання. Саме плавання не задався з самого початку і, дійсно, в підсумку таке бажане і цікаве, як планувалося, пригода обернулося жахливою трагедією. Однієї ночі почався шторм, який потопив корабель, а також забрав життя всієї команди матросів. За винятком Робінзона, якого викинуло на берег ізольованого острівця десь посеред океану разом з окремими речами, які колись належали членам екіпажу. Так починається принципово нова частина життя Робінзона: виживання, спроби знайти їжу і дах, ведучи якусь подобу щоденника, де він описував свою буденність і переживання.

Варто зазначити, що письменник (Даніель Дефонавмисне гиперболизирует життєві випробування, які випадають на долю головного героя, а також сили самого Робінзона. В цей спосіб автор підносить сили людини в особі головного героя, який протримався на острові 28 років (це в сім раз більше ніж прожив Олександр Селькірк), але зумів зберегти своє справжнє, людське обличчя. Мабуть, це робить роман в деякому роді неправдоподібним і надуманими, але це анітрохи його не псує, а, навпаки, змушує повірити в диво людської натури, неможливість осягнути розум людини, його здібності, вміння витримку, які проявляються в критичних ситуаціях. Враження після прочитання роману, який складається з нотаток головного героя, неизгладимы.

Ваш інтернет-магазин душевного читання "Кнігомір"

Інші статті