Кошик
698 відгуків

Гамлет. Шекспір

Гамлет. Шекспір

Крім "гомерівського" існує також "шекспірівський" питання. Як і у випадку з Гомером, сучасні письменники й літературознавці мають певні сумніви щодо самого існування великого англійського письменника. За деякими твердженнями, можливо, що "Шекспір" — це псевдонім одного з ряду освічених людей, випускників знатних навчальних закладів (до яких відносять таких людей, як Крістофер Марло або Роджер Меннерс). Не можна також нехтувати версією про те, що за цим псевдонімом могло ховатися відразу декілька чоловік, група обдарованих, талановитих людей, які збиралися разом, створювали чудові і осмислені твори і підписували вигаданим ім'ям (або іменем одного з присутніх). Переконаність прихильників даної теорії підкріплюється тим фактом, що ні в одному з навчальних закладів не збереглося жодної згадки про якийсь Шекспіра, а твердження про те, що цілком можливо володіти таким видатним талантом і багатим словниковим запасом, не розвиваючи здібностей, звучить непереконливо і межує з міфами і казками.
Між тим, однією з найбільш відомих п'єс в історії є п'єса Вільяма Шекспіра "Гамлет" або "Трагічна історія про Гамлета, принца датському". Все починається зі сцени на площі при Эльсинорском замку. Кілька стражників несуть службу, незабаром до них виходить Гораціо, друг принца Данії, Гамлета. Державою пройшов слух про те, що ночами люди бачили привида короля, який помер незадовго до описуваних подій, і Гораціо вирішує особисто переконатися в існуванні (чи не існування") цього привиди. Рівно опівночі прослизає примарна фігура короля, та ще й у повній бойовій комплектації (у військовому вбранні). Гораціо збентежений і трохи наляканий, все-таки наважується заговорити з "гостем", але без толку. Ця незвичайна зустріч стала поживою для розуму юнака, і він делает вывод, что все это неспроста, и грядут небывалые перемены в их государстве (а перемены, как известно, не всегда ужасны, но и не всегда хороши). Оказывается также, что из-за смерти отца, Гамлет был доставлен домой из Виттенберга, где проходил обучение. Сейчас юноша огорчен, он в отчаянии, и скорбь его усугублена тем, что его матерью даже "башмаки не изношены", в которых она шла за гробом короля, но женщина уже успела повторно выйти замуж (что более всего угнетает Гамлета) за брата бывшего короля. Як тільки Гораціо повідомляє Гамлету про появу привида, той стає як би одержимим ідеєю зустрічі з батьком. Але чи принесе ця зустріч щось хороше?
Пьеса является самой объемной из всех, написанных Шекспиром на протяжение его жизни. Жанр ее — трагедия, которая содержит в себе многочисленные черты так называемой классической "трагедии кровавой мести", основоположником которой стал Томас Кидд, чье творчество, по мнению исследователей, в значимой мере повлияло на становление Шекспира как личности и как великого писателя. Символы в книге подталкивают к размышлениям о том, что ожидает каждого после смерти, ведь конец для всего физического — тлен и прах, а духовное... Кончается ли оно вообще?

Ваш интернет-магазин душевного чтения "КнигоМир"

Інші статті