Кошик
698 відгуків

Піди постав сторожа. Харпер Лі

Піди постав сторожа. Харпер Лі

Багатьом відома історія маленької дівчинки з дивною кличкою Глазастик, багатьох вона здивувала і порадувала, розтопила серця багатьох, запала в саму душу. Зовсім недавно, в липні 2015 року у світ вийшла нова книга від Лі Харпер, автора вражаючого роману "Вбити пересмішника" під назвою "Піди, постав сторожа". Також нещодавно стало відомо, що насправді ця книга була написана набагато раніше, ніж була опублікована передувала їй, однак було вирішено дещо змінити і доповнити деталями і спогадами головної героїні про події, що сталися з нею в дитинстві. Крім того існує версія про те, що роман "Піди, постав сторожа" був лише чернеткою, першим варіантом книги "Вбити пересмішника", яка не стала друкуватися по ряду причин.
Так от про що ж ця книга? Що нового можуть дати нам старі герої, згадують старі події? Змінилося хоч що-то з часу тих самих пам'ятних подій? Так, змінилося. Виявляється, що маленька Джин Луїза Фінч, колись жила зі своїм веселим старшим братом Джимом і наймудрішим батьком-адвокатом Аттікусом Фінчем, вже зовсім немаленька, їй близько двадцяти п'яти років. Дівчина вже не живе в будинку батька в штаті Мейкомб. На момент подій, описаних у книзі, вона ненадовго повертається у свій старий будинок. Дуже цікаво проходять зустрічі з уже знайомими читачеві героями, які вже здаються власними друзями, сусідами і хорошими знайомими. Напевно, кожному після прочитання "пересмішника" було б цікаво дізнатися, як склалося життя кожного з улюблених героїв. Але як і всім виросли дітям, Глазастику просто необхідно в деякій мірі відокремитися від усього цього, від свого дитинства, від батька, так сказати "покинути батьківське гніздо" і будувати своє власне життя. Книга також несе в собі гідний уваги посил про те, що по мірі дорослішання людина повинна відокремлювати себе від батьків, розуміти, що кожен з них — унікальна особистість, кожен особливий і зовсім не обов'язково повинен бути схожий на іншого. Зовсім не потрібно приймати деякі відмінності в поведінці, думках і рішеннях, що приймаються як особисту образу, турбуватися із-за невідповідності людини твоїм очікуванням, адже це зовсім не так погано, як може здатися...
Книга написана дуже цікаво, сам стиль написання живий і обнадійливий, дуже нагадує той, який ми бачимо в книзі "Убити пересмішника", при прочитанні створюється враження, що читаєш все той же роман, що навіть не брав в руки іншу книгу. В даному випадку роман умовно можна поділити на кілька частин: та, де йде мова про дитинстві та підлітковому віці маленької Глазастик, і та, де Джин Луїза вже виросла. Досить у цьому творі і маленьких деталей, які доповнюють цікаві замальовки. Книга приречена на успіх у читачів, які люблять книги про Південній Америці, а також у тих, кому сподобалось творчість Лі Харпер. Крім того, книга стане прекрасним подарунком для Вас та Ваших близьких, не пропустіть шанс повторно поринути у світ, створений чудовою письменницею!

Ваш інтернет-магазин душевного читання "Кнігомір"

Інші статті