Кошик
663 відгуків

Аліса в країні чудес. Льюїс Керролл

Аліса в країні чудес. Льюїс Керролл

Сучасним світом блукає міф про те, що людям з аналітичним складом розуму, людям, основна професія яких пов'язана з точними науками, просто не дано розкритися як творця, як людині, яка створила твір мистецтва, відкритися з нової сторони. Проштовхують цю теорію в маси переважно люди, які не знають життєву історію одного з неповторних і найбільш непередбачуваних письменників світу, Льюїса Керролла. Справжнє ім'я Керролла — Чарльз Лютвідж Доджсон, що відомо далеко не кожному (але майже кожна людина знає цього письменника за псевдонімом). Найвідомішим твором стала історія про маленьку дівчинку Алісу, яка потрапила в занимательнейшее з пригод.
Особливої уваги заслуговує історія створення цього невеликого, але прекрасного маленького світу, про який піде мова. Одним з теплих літніх днів Доджсон відправився на човнову прогулянку з трьома дочками на той момент нового декана коледжу при Оксвордском університеті — Лориной, Алісою Плезенс та Едіт. День видався напрочуд спекотним: одним з тих, коли сонце нестерпно гріє, і єдине, про що можливо думати — це притулок в тіні найближчого дерева. Компанія не довго піднімалася по Темзі, і прогулянка все ж завершилася чаюванням в одній з не настільки віддалених сіл. Ця вражаюча книга інший раз доводить, як прекрасні і наївно-міли бувають діти, які чудеса можуть перетворитися одні лише добрі прохання, найщиріші слова. Незвичайна казка "Аліса в країні чудес" була народжена, як не дивно, завдяки одній прохання маленької Аліси Плезенс Ліддел, яка, занудьгувавши, зважилася попросити доброго математика розповісти їй історію. Оточуючі були налаштовані скептично, і ніхто з них навіть уявити не міг, що заради посмішки маленької дитини Доджсон готовий здійснити неосуществляемое...
Починається все із звичайної прогулянки маленької Аліси (так, дуже нагадує ту саму прогулянку автора з дітьми Ліддел) біля річки. Дівчинка нудьгує, її не цікавлять монотонні і однотипні речі сестри, з якої вона вийшла на прогулянку. Зрозуміло, набагато цікавіше їй здався який пробіг повз білий кролик, а кролик далеко не простий: він був одягнений, немов людина, а в лапці у нього були годинники, і стало очевидно, що цей кролик кудись спізнюється і дуже стурбований тим, що не може прибути в призначений час. Аліса схоплюється з місця, що є сили біжить за кроликом і (що за невдача!) падає в нору, через яку, здається, пролетіла всю планету наскрізь, потрапивши в незвичайну країну.
Ця казка по праву може називатися одним з кращих творів в жанрі "абсурд", еталоном, якщо так можна виразитися. Ця казка користується величезна популярністю не тільки у дітей, але і дорослих протягом вже декількох століть. Підкріплюється інтерес читачів до оповідання різноплановими жартами, дбайливо введеними письменником в ситуації вимагають цього. У кожній главі абсолютно точно знаходиться щось таке, що вимагає переосмислення протягом довгого часу, щось неоднозначне, якийсь певний символ, який зачіпає за живе, дозволяючи усвідомити якусь просту, але в той же час складну з можливих істину.

Ваш інтернет-магазин душевного читання "Кнігомір"

Інші статті