Кошик
733 відгуків

У війни не жіноче обличчя. Світлана Алексієвич

У війни не жіноче обличчя. Світлана Алексієвич

Одним з найбільш яскравих і цікавих творів білоруської письменниці Світлани Алексієвич, присвячених однією з досить поширених і важливих тем -- темі війни в житті людини і в історії в цілому -- є твір "У війни не жіноче обличчя". Досить часто можна чути про те, що особа війни в фігуральному сенсі являє собою обличчя жінки: деколи жорсткою і нелогічною, для когось привабливою і прихильною, а для кого-то згубною, що несе тільки смерть і страждання без якої б то не було причини, без права на помилку і можливості щось виправити у разі прийняття неправильного рішення. І в самій назві цієї книги Ви бачите заперечення поширеної думки, одного з найбільш зухвалих і наївних міркувань про війну; з цією книгою Ваш світ кілька потемніє, Ви відчуєте страх і відчай, однак все це потрібно для того, щоб завіса таємниці і певних ілюзій відкрилася перед Вами настільки, наскільки це тільки можливо.
Не просто так, згадана жінка в назві: всім відомо, що в першу чергу призову на війну, заклик в армію піддаються молоді люди, переважно хлопці, хлопчики і чоловіки. Однак саме очима молодих жінок, дівчат і жінок показаний хаос і пекло, який панував у всьому світі в період Другої світової війни. Ви побачите і відчуєте всю глибину жіночих переживань, духовної і моральної складових жіночого існування, ні, виживання, знищують, неможливих умовах бойових баталій, жахливих боїв і простий життя народу в екстремальних, просто несумісних з життям, умовах.
Книга-лауреат Нобелівської премії 2015 року в розділі літератури була неодноразово екранізована і удостоїлася незліченною кількістю театральних постановок по всьому світу. Відома у всіх куточках світу, ця книга справила неоднозначне враження на читачів, проте, однозначно, справила фурор. Наскільки природно виглядають головні героїні твору, скільки болю в кожному рядку... Так или иначе в процессе чтения открывается идея произведения: подобно "Реквием" Ахматовой книга "У войны не женское лицо" создавалась для предупреждения всего человечества и своего рода напутствия о том, что так продолжаться не может и никогда не должна повториться такая огромная трагедия в истории человечества, как период Второй мировой войны. Каждая история сможет задеть за живое и продемонстрировать, насколько тяжело пришлось каждому человеку, невероятно сильному и храброму, жизнелюбивому и несломленному, прошедшему через все эти события. Разом з Вами ми відправимося в страшне, проте необхідне подорож по все ще живим пам'ятним місцям того часу, не зарослих, не тривалим ран людства для того, щоб знайти відповіді на хвилюючі і досі витають у повітрі невирішені питання.

Ваш інтернет-магазин душевного читання "Кнігомір"

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner