Кошик
733 відгуків

Парфумер. Історія одного вбивці. Патрік Зюскінд

Парфумер. Історія одного вбивці. Патрік Зюскінд

З самого свого початку сучасна література шокувала і вражала до глибини душі своїх відданих читачів, кожна книга проповідувала щось своє, проте і несла в собі щось особливе, притаманне виключно їй одній. Таким чином одну полицю і одну позицію на всіляких бібліотечних і магазинних полицях зайняли такі твори кінця 20-го, початку 21-го століття, як "Ім'я троянди", "Маятник Фуко" Умберто Еко, "Код да Вінчі", "Ангели і демони" Дена Брауна, а також по-своєму прекрасна і дивна книга, що вийшла з-під пера німецького письменника Патріка Зюскінда "Парфумер: Історія одного вбивці", якою були присвячені численні екранізації.
Ця історія починається задовго до нашого часу у Франції 18-го століття, коли на вулицях панували сморід, бруд і страх. Молода жінка 25-ти років народжує дитину на робочому місці, не відходячи від прилавка з рибою. Як і в чотирьох попередніх випадках, дитина їй не потрібна і вона залишає його під прилавком, в надії, що той помре. Але дитина виживає і починає несамовито кричати, демонструючи світові, що він ще живий і що в його плани аж ніяк не входить смерть. Своїм відчайдушним криком дитина прирікає мати на смерть, на страту за дітовбивство, але, як не дивно, жінка не заперечує своєї провини і з покорою приймає таку свою долю. З цього і починається низка абсурдних, характерних для постмодернізму ситуацій, в які потрапляє головний герой, з однією лише відмінністю від всіх творів і жанрів, що передували цим: головний герой через чур сприйнятливий до зовнішніх подразників, а психіка його вкрай нестійка, часом засмучена і розхитана, що часом і є певним поштовхом до країн, в книзі подій. Таким чином складається і життя маленького Жан-Батіста Гренуя (головного героя, немовлям відправленого у монастир на піклування, звідки той багаторазово перенаправлявся до годувальницям). Що дивно, з дитинства люди відчували з боку Гренуя певну небезпеку і відрікаються від нього, бажаючи якнайшвидше позбутися дитини. А причина такої недовірливості ховається в дивовижний дар малюка: він бачить світ переважно за допомогою нюху, здатний відрізняти найменші і найтонші запахи, розкладати їх на складові компоненти, а також комбінувати їх у певній послідовності, створюючи нові запахи і нові їх комбінації. Головний герой є людиною дивовижного таланту, але так чи безперешкодна і проста дорога до обітованої і бажаною їм усією душею славу найбільшого з парфумерів?
В очах письменника, Патріка Зюскінда, геній може нести не тільки світло і розвиток цього світу, в його уявленні генії своїми здібностями здатні потягнути цей світ на дно, знищити його, заманюючи в безодню мороку і відчаю. Однак, прочитавши цю книгу, Ви зможете розширити межі своєї свідомості і самостійно прийняти рішення щодо того, чи має рацію письменник у даному питанні, чи все ж таки щось у цій теорії упущено і вимагає відновлення для повного розуміння ситуації!

Ваш інтернет-магазин душевного читання "Кнігомір"

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner