Кошик
663 відгуків

Поки земля ще крутиться... Булат Окуджава

Поки земля ще крутиться... Булат Окуджава

Його називали москвичем грузинського розливу, він називав себе грузином московського розливу, про нього складали легенди, він складав вірші і пісні на власні мотиви. Після себе він залишив не тільки славно відомі вірші та пісні, які зігрівають серця мільйонів людей по всьому світу і по сей день, він залишив після себе цілу життєву філософію, приклад того, як людині дано жити і залишатися непохитним у своїх прагненнях і переконаннях, а також бути до неможливого чесним по відношенню до оточуючих і, що важливіше, до самого себе. Він -- Булат Шалвович Окуджава, один з найбільш відомих бардів свого часу, його ім'я стоїть на одному рівні з ім'ям відомого всім Володимира Висоцького і дивного Юрія Візбора. Булат Окуджава-один з найбільш значущих людей в історії двадцятого століття: він був поетом, прозаїком, композитором і сценаристом в одному флаконі, автором кількох сотень пісень, написаних на власні вірші, одним з основоположників і яскравих представників жанру авторської пісні з усіх, відомих нам сьогодні. Книга "Поки земля ще крутиться" допоможе Вам як можна ближче познайомитися з особистістю великого поета, дізнатися хід його думок, пізнати та відчути, пережити на власному досвіді під час прочитання поезій всю гаму почуттів автора в процесі їх написання.
Важливу роль у становленні Окуджави як поета і як особистості зіграла війна. Саме вона є однією з центральних тем його творчості. На відміну від Висоцького, Окуджава став очевидцем страшних подій 1939-1945 років і описував її максимально реалістично, як не зміг би ніхто інший. Війна в нього страшна і жорстока, безжальна і нездатна пощадити: навколо холод, голод, смерть і ніхто не знає, хто ж буде наступним, хто зможе повернутися додому живим і неушкодженим, чи зможе взагалі повернутися? Це проста історія про рутинні будні простих солдатів, про наївності, дружбу, сльозах і, звичайно ж, про кохання. Це звичне зображення життя такою, якою вона є насправді, без якої б там не було фальші і награності, але тим воно і цінно -- своєю щирістю і простотою.
У цій книзі Ви зможете прочитати вже, напевно, знайомі з самого дитинства вірші, про яких Ви, ймовірно, забули з ходом часу. Відкривши книгу, перед читачем постане образ чоловіка, який скромно стоїть на сцені і грає на гітарі, співає пісні власного твору. Теплоту цих пісень не зможе проігнорувати ніхто, адже вона чіпляє і не може залишити байдужим навіть самих черствих і товстошкірих. Тут Ви не побачите фальші, ніякої награності або вже звичної академічної холодності, адже в пісні відображена душа Окуджави і щирі пориви його серця, непідробні, вражають своєю чесністю і сміливістю говорити про те, про що будь-який інший просто побоявся б сказати, промовчав би, злякано прикривши рот долонею. Будь-який, але не він. Саме завдяки цій сміливості і цього мужності до нас дійшли дивовижні твори барда, і книга "Поки земля ще крутиться...", неодмінно дасть Вам надзвичайне душевний спокій і впевненість!

Ваш інтернет-магазин душевного читання "Кнігомір"

Інші статті